
Calin Dobra, presedintele filialei Timis, si-a dat demisia din functie in urma sedintei Comitetului Executiv al Partidului Social Democrat, care a avut loc luni.
Postul va fi preluat de deputatul de Timis Alfred Simonis, lider de grup al deputatilor PSD. Acesta, la randul sau, a demisonat din functia de sef al Tineretului Social Democrat la nivel national pentru a putea ocupa cu titlu interimar functia de presedinte al PSD la nivelul judetului Timis. Reprezentantii PSD Timis anunta motivul din spatele deciziei lui Calin Dobra, care ar vrea sa se implice mai mult in administratie decat in politica. Dobra si-a anuntat candidatura la presedintia CJ Timis in 2020, care a fost deja aprobata in Comitetul Executiv National.
„Calin Dobra a demisionat de la sefia PSD Timis.”
–
Ciudat
Am fost obişnuiţi ca secretarul general al partidului să fie simultan şi şeful statului, preşedintele marii adunări naţionale, etc.
Nu au ieşit ultimele alegeri conform estimărilor iubiţilor conducători sau există o legătură între …. şi prefectură?