Breaking News
Cont utilizator
Login | Inregistrare | Modificare Profil

Traducere site

20 de medalii la Cupa DKMT. Gimnastii lugojeni au aratat, din nou, ca sunt cei mai buni!

Spatiere randuri+- ADimensiune font+- Printati articolul

Lugojul a fost reprezentat la toate categoriile de varsta, de gimnastii Marcu Norbert, Ghise David, Popescu Alexandru, Tomescu Octavian, Todor Ionut, insotiti de profesorii Adrian Meleanca, care a fost prezent si in calitate de arbitru si Ioan Bulacu. Juniorii lugojeni au obtinut 20 medalii, dintre care noua de aur, noua de argint si doua de bronz. Astfel, la categoria cea mai mica, 8-10 ani, Marcu Norbert a obtinut medalia de aur la sarituri, paralele si bara, medalia de argint la individual compus, cal si inele. Ghise David, tot la categoria 8-10 ani, s-a clasat pe primul loc al podiumului la individual compus si la aparatele cal si inele si a obtinut locul II la sol, sarituri si paralele, dar si locul III la bara. La categoria 13-14 ani, Popescu Alexandru s-a clasat pe locul V la individual compus. Categoria, 15-18 ani a fost reprezentata de Tomescu Octavian, care a castigat medalia de aur la bara, medalia de argint la individual compus, sol, paralele si medalia de bronz la sarituri. Tot la aceeasi categorie, Todor Ionut a obtinut locul I la cal si inele. Antrenorii gimnastilor lugojeni au fost incantati de reusita elevilor lor. "La categoria 8-10 ani, Marcu Norbert si Ghise David au dominat clasamentul, atat la individual cat si pe aparate, ei castigand aproape toate medaliile de locul I si locul II. Din pacate, Popescu Alexandru nu a avut o evolutie foarte buna, nereusind clasarea pe podium. Todot Ionut a concurat doar la doua aparate, datorita unei accidentari, care sper sa ii treaca cat mai repede. Chiar si asa, Ionut si-a dovedit adevarata valoare, reusind sa castige doua medalii de aur. Tomescu Octavian a fost o surpriza placuta pentru mine, reusind sa obtina cinci medalii. Acest lucru se datoreaza si faptului ca, Octavian s-a antrenat intens in ultima perioada si astfel, a fost in forma. Sper sa se antreneze si pe viitor la fel de bine si sa reuseasca clasarea pe podium si la Campionatele Nationale din 29-31 octombrie, 2014 de la Bistrita. Felicitari tuturor gimnastilor nostri si profesorului Ioan Bulacu, antrenorul celor mai mici sportivi." a spus profesorul Adrian Meleanca.

Niciun comentariu

Niciun comentariu Acest articol nu are inca niciun comentariu

Articolul acesta nu are inca niciun comentariu.

Dar dumneavoastra puteti comenta primul! Lasati un comentariu !

Lasati un comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul LugojOnline.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii. Intreaga responsabilitate a formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Adresa dumneavoastra de e-mail nu va fi publicata. Campurile obligatorii sunt marcate *